Dwie zbrodnie na i tajemniczy chłopiec

"Chłopiec, który kochał sarny"  Samuela Bjorka to kontynuacja bestsellerowej serii kryminalnej pod tytułem Holger Munch i Mia KrugerChłopiec, który kochał sarny”  Samuela Bjorka to kontynuacja bestsellerowej serii kryminalnej pod tytułem Holger Munch i Mia Kruger. Na początek dobra informacja dla wszystkich tych, którzy obawiali się, że stary Munch odejdzie na emeryturę. Czeka Was ponowne spotkanie z doświadczonym śledczym, nie byłby sobą, gdyby w miasteczku działo się źle, a on miałby stać z boku. Tym razem na tytułowych detektywów czeka zagadka skontrowana przez kogoś na przestrzeni kilkunastu lat. Z pozoru te dwie sprawy w ogóle się ze sobą nie wiążą, ale czy na pewno?

Tajemnicze spotkanie w 1999 roku

Jest rok 1999. Zima, siarczysty mróz, wokół pełno śniegu. Starszy mężczyzna powoli wraca samochodem przez las po świętach Bożego Narodzenia, które spędzał ze swoją rodziną. Całe szczęście, że warunki na drodze były bardzo kiepskie i jechał wolno, dzięki czemu wyłapał nagły ruch w zaroślach  obok. Nagle przed maskę samochodu wybiega mały chłopczyk. Mężczyzna wyhamował w ostatniej chwili. Dziecko jest w kompletnym szoku, praktycznie zamarzło na śmierć. Ale to wszystko nie robi na mężczyźnie takiego wrażenia, jak to, że chłopczyk ma na głowie poroże jelenia. Jak skończyła się ta historia? Co dziecko robiło samo, całkowicie zmarznięte w lesie? I o co chodzi z tym porożem na głowie?

Tajemnicza zbrodnia w 2013 roku


Jest kwiecień 2013 roku. Holger Much oraz świeżynka w jego zespole Mia Kruger zostają wezwani nad jedno z jezior w okolicy. Ktoś odnalazł tam unoszące się na powierzchni wody ciało. Okazuje się, że należy ono do brutalnie zamordowanej, 21- letniej baleriny. Nie wiadomo skąd dziewczyna znalazła się w takim miejscu. Nikt też nie słyszał o tym, aby miała jakichś wrogów. Ale to nie koniec tajemnic. W pobliżu miejsca zbrodni policjanci odkryli aparat na statywie, skierowany obiektywem idealnie w miejsce, gdzie unosiło się ciało. Mało tego, na obiektywie ktoś misternie wyżłobił cyfrę 4. Trzeba przyznać, że Holgerowi trafiła się niezła sprawa na przywitanie po powrocie na służbie, a Mia będzie musiała zmierzyć się z wyjątkowo zawiłą historią, jak na pierwsze śledztwo w nowym miejscu pracy.

Czy coś łączy te dwa wydarzenia, a jeśli tak, to co? Dlaczego w 1999 roku po zimowym, ciemnym lesie biegał samotny chłopiec? Dlaczego w 2013 roku ktoś brutalnie zamordował młodą baletnicę? Na te pytania odpowiedź będzie musiał znaleźć śledczy Holger Munch wraz ze swoją załogą. Zapowiada się trudne śledztwo. Zagadkowe miejsce zbrodni, nietypowe znalezisko w postaci aparatu z wyżłobioną cyfrą 4. O co w tym wszystkim chodzi? Czy detektywi znajdą jakiś element wspólny i rozwikłają tę zagadkę?

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com